LOVE MOSCHINO

A čoby nie. Dokonca sme na to hrdí, pretože práve  LOVE Moschino je našou srdcovkou. A nielen našou, ale najnovšiu kolekciu tejto mimoriadne obľúbenej hravej značky si môžete kúpiť u nás v Admare v Košiciach. Viete ako vlastne vznikla?

 

 

Na začiatku stál anjel

Názov je odvodený od mena zakladateľa, Taliana Franca Moschina. História sa začala písať od roku 1983. Mladý grafický dizajnér Franco Moschino bol veľmi talentovaný a jeho cit pre prácu s farbami a hravosť, s akou dokázal pracovať si náhodne všimol módny mág Gianni Versace. A práve on sa stal jeho anjelom strážnym a zmenil jeho smerovanie. Mladý 23-ročný Franco Moschino sa dal na cestu v módnom biznise.

A urobil veľmi dobre, pretože svojimi hravými modelmi a zmyslom pre humor sa okamžite dostal do povedomia v najvyšších módnych kruhoch (svoj zmysel pre kreativitu a pre humor ukázal napríklad tým, že vytlačil na oblečenie imitáciu typického saká značky Chanel ).

Takže Love? Alebo čo to vlastne kombinuje?

Od začiatku bolo jasné, že Franco Moschino ide proti konzervatívnosti a upäté modely v jeho značke nikdy nenájdeme. Skúšal kombinovať na prvý pohľad nehodiace sa farby i materiály, jeho modely vynikali nápaditosťou, vtipom a značkou dávkou extravagancie. Jeho mnohokrát výstredné modely sa však od kritikov dočkali len chvály. Tak čo poviete na toto….no uznajme, že zmysel pre humor má? Máte ho aj vy? 

Ohúril svet  a najvplyvnejšie celebrity ho milujú

Ak si niektorá z vás teraz povedala, že toto by som si určite neobliekla, tak sa pozrime spolu na to, kto podľahol Love Moschino mánii.

Madona už v 80tych rokoch

Provokatérka Miley Cyrus

              

Katie Perry

 

Rita Ora

             

A čím udivuje moderné ženy dnes?

Moderná žena je náročnejšia než kedykoľvek inokedy v histórii. Proste chceme všetko…lásku, nápady, kreativitu, originalitu a pravosť. A to všetko v neprehliadnuteľných farebných kombináciách a kreatívnym štýle. Proste LOVE MOSCHINO.

To, čo ale v žiadnej kolekcii nesmie chýbať je červená farba. Signálna červená totiž podľa Moschinových návrhárov reprezentuje bytostnú radosť zo života.

A láska a život je to čo nám dáva silu aj v ťažkých situáciách. Keď nemáš náladu, keď Ťa sklame ten, komu si verila, keď sa ti zdá, že už ničomu (alebo nikomu?) sa nedá veriť, tak sa usmej , hlavu hore a všetky tiene padnú za teba.

LOVE MOSHINO.

A čo je nové v Admare? Tak si prosím aspoň jednu!

Milé Admaráčky, ktorej by nedal manžel jedno srdiečko?

Budeme sa teda na Vás tešiť a nezabudnite, u nás je otvorené od 9-21hod. každučký deň.

Šokuje verejnosť, poburuje módny priemysel a stále vyráža dych. Zoznámete sa, Philipp Plein

Jeho život vyzerá ako jedna veľká nepretržitá šou. Miluje ženy, autá okázalý životný štýl. Ako 20ročný sa stal milionárom a o jeho exkluzívne kúsky sa trhajú najväčšie celebrity. Je to večný rebel a módny priemysel mu leží pri nohách. Philipp Plein – extravagantný vizionár.

Na začiatku bola túžba

Narodil sa v Nemeckom Mníchove. Rodičia chceli aby študoval medicínu, no on sa dal na právo, hoci v sebe potláčal túžbu k umeniu. Nie však na dlho pretože už od svojich 16tich rokov začal v pivnici svojich rodičov vyrábať nábytok. Túžil zbohatnúť a raz vybudovať veľké impérium. Makal na sebe, a tak prišli výsledky. Prvý úspech prišiel s predajom kovového ležadla pre psov s nezničiteľnými koženými vankúšmi, ktoré si dal patentovať. Majitelia štvornohých miláčikov ochotne platili vysoké sumy, a tak mladý Philipp Plein vo svojich 20tich rokoch zarobil prvý milión amerických dolárov. Splnil si sen a kúpil si svoje prvé Porsche, ktoré do polroka rozbil.

Z výroby nábytku k móde

Zo zvyškov kože z nábytku ušil kabelky a peňaženky, ktoré mali len doplniť jeho extravagantné bytové vešiaky. O nepredajné kabelky nastal enormný záujem a to bol zlom, keď sa rozhodol vstúpiť do magického módneho priemyslu.

Začal si sám sebe šiť extravagantné vybíjané kožené bundy. Okolie ihneď zareagovalo a bundy s kryštálovými lepkami chcel mať každý, kto americkej smotánke niečo znamenal. Ľudia ho nasledovali, páčil sa im jeho rebelský štýl. Po bundách bol veľký dopyt a imérium sa rozrastalo.

Na mólo prichádza rebelská drzá generácia

Od zabehnutých módnych tvorcov ako aj médií obdržal kritiku, ktorú však dokázal excelentne využiť vo svoj prospech. Rozhodol sa odlíšiť, šokovať!
Symbolom jeho tvorby sa stala kamienková lebka.

Mladí ľudia si ho zamilovali. A nasledovali aj celebrity. Nevtieravo prenikol do hudobnej komunity, kde spolupracoval so Snoop Doggom či Chrisom Brownom a ďalšími.

Medzi jeho osobné priateľky a tiež stále klientky patrí Beyonce, Sara Sampaio či Selena Gomez.
Každá prehliadka Philippa Pleina je obrovská show a má slúžiť k pobaveniu ľudí. Tá posledná sa odohrala len pred pár dňami, kde predstavil zimnú kolekciu 2018/2019 pod názvom KING OF THE UNIVERSE.

Na móle sa ukázali najvychytenejšie modelky sveta ako Iryna Shayk, Bella Hadid či Naomi Campbell.

Má 40rokov a za sebou impozantné módne impérium

Len pred pár dňami vo februári oslávil svoje 40te narodeniny. V súčasnosti má Philipp Plein viac ako 87 monobrendových obchodov po celom svete s ročným obratom viac ako 226 milónov dolárov. Jeho fanúšikovia po celom svete dychtivo čakajú na sezónne novinky.
V roku 2017 dostal prestížne ocenenie časopisu Forbes za najrýchlejšie rastúcu značku v módnom priemysle. To už stojí za to, mať aspoň jeden z jeho modelov, no nie?

Philipp Plein na Slovensku

Ak ste si mysleli, že za touto značkou musíte cestovať do Spojených štátov amerických či po Európe, tak vás potešíme. Podarilo sa nám priniesť túto skvelú značku aj na Slovensko. Neodolali sme ani my v Admare, pretože topánky Philipp Plein sú proste neprehliadnuteľné. A zelenú sme dali aj kabelkám a peňaženkám, ktoré budú čoskoro dostupné v našej kamennej predajni Admar Optima Košice či na e-shope DFB. A ako je to už u nás zvykom, pani majiteľka Beata Popko nás zavedie do zákulisia showroomu, kde sa len tak bežný človek nedostane. Horúce novinky a najnovšie kúsky na jar a leto 2018 vám predstavíme už čoskoro.

Kto sa nechcel za pár minút presunúť do srdca módneho diania, zažiť ten pravý organický street, kde dýcha rozmanitosť a originalita každého dňa. Mesto New York ponúka pohľad do sveta multikulturálneho žitia a krásnu detailu. Nás na tejto značke očarili hlavne farby a vznešenosť v každom detalile. A viete vlastne ako celá táto kultová značka DKNY vznikla a čo nám chce dať?
Zakladateľkou značky DKNY je Donna Karan, ktorá vyrastala v rodine mamy modelky a otca majiteľa galantérie. Od malička trávila čas kreslením šiat a rozpoznávaním látok. Zdalo sa, že jej osud v módnom priemysle je priam predurčený. Založenie značky sa datuje od roku 1985, kde skratka DKNY predstavuje skratku od slov Donna Karan New York.
V začiatkoch kariéry (1967) pracovala pre Anne Klein a už o sedem rokov sa stala hlavnou dizajnérkou tohto módneho domu. Pod vlastným menom predstavila v roku 1984 prvú dámsku kolekciu a o päť rokov neskôr s ready-to-wear líniou vznikla značka DKNY, Donna Karan New York. Po období tvorby a navrhovania oblečenia pre ženy, inšpirovaná svojim manželom a otcom, predstavila v roku 1992 bohatú kolekciu pánskeho oblečenia. Od tohto okamihu sa DKNY s vervou púšťa do nových výziev

Inšpirácia

Jej neustálou inšpiráciou sa stal New York. Mesto, ktorého ruch a príval energie chce priniesť do celého sveta. DKNY rieši reálne potreby ľudí – od práce po víkendy, od džínsov po večerné šaty. V praktickosti aj uvoľnenosti prináša unikátny mix štýlov. Jednoducho povedané, DKNY je energiou a duchom New Yorku.
DKNY je značkou, ktorú vytvorila pre súčasnú mestskú ženu, ktorá chce v každej životnej situácii zostať sama sebou a pritom vyzerať štýlovo.

Detail jej tvorby

Modely vyžarujú ženskosť a sebavedomie ako pri každodennom zhone, tak pri slávnostných príležitostiach. Prednostne sú používané kvalitné priliehavé látky, decentné farebnosť a rafinované strihy, ktoré poukazujú na ženskú zmyselnosť a zároveň maskujú prípadné nedokonalosti postavy.

Čo nájdete u nás?

I keď tvorba tejto talentovanej módnej návrhárky je nadmieru široká, my v Admare sme vsadili na kabelky a topánky. A tie naše zákazníčky milujú. Táto značka sa stala stálicou v našej ponuke už niekoľko rokov. Jej popis je jasný. Decentné farby, žiadne výstrednosti a pritom zachovaný jasný rukopis. Elegancia a originalita. Kultovými sa stali jej prešívané čierne kabelky, ktoré sme mali aj v sezóne zima 2017/2018. Elegantnú čiernu dopĺňala noblesná zlatá.
Úžasné na týchto modeloch je, že sa úžasne kombinujú s akýmkoľvek módnym štýlom. A štýl nepozná vek. Siahla po nej výborne vyzerajúca päťdesiatnička ale aj nahodená a módnymi trendami nabitá dvadsiatnička. A toto mi v Admare milujeme! Úsmev s akým od nás odchádzate stojí za to! Robíme radosť s každým jedným kúskom. Tak ako je výnimočná každá kabelka, tak ste pre nás výnimočná aj VY. Áno, práve vy, ktorá čítate tento blog. A práve pre vás, máme nachystanú najnovšiu ponuku.
Sme to pre vás, aby sme vám poradili a pomohli vybrať práve ten, vysnívaný kúsok.

Poznáte ten pocit, keď vás do obchodu vtiahnu trbliekty, ligotavé detaily a kožušinky? Ligocú sa vám tak, že všetko ostatné ide bokom. Čaru týchto malinkých kamienkov sme proste nemohli odolať ani my v Admare. Preto sme vzali do ponuky taliansku značku Blumarine.

Romantika v každom detaile

 

Áno presne romantika je výstižným pojmom pre túto talianskú značku. Dnes značka Blumarine, ktorej DNA je nepochybne romantizmus s citom pre vysoko kvalitné produkty a žiarivá zmyselnosť, predstavuje nielen odliv v dámskej kolekcie ale pretavuje sa aj do módnych doplnkov, obuvi a kabeliek.

 

Ako to celé začalo?

Talianske mestečko Capri je domovom značky Blumarine, rovnako ako jej zakladateľky Anny Molinari.

Táto bývalá herečka vybudovala spoločne so svojím manželom, Gianpaolo Tarabinim, široko rozvetvenú rodinou firmu Blufin, ktorá združuje niekoľko značiek zameraných na rôzne vekové kategórie. Jadrom je práve Blumarine, značka objavujúce sa už v roku 1977 a nesúci meno inšpirované láskou k modrej farbe a moru, ktorú manželia zdieľali.

Duo tvorené z talentovanej návrhárky a úspešného podnikateľa vtrhlo do sveta módy s širokou škálou, na tú dobu, decentných a pritom zmyselne ženských modelov. Príjemné a kvalitné materiály, dokonalé strihy a vkusné farby očarili mnoho žien.

Firemným znakom sa stal rozkvitnutý ružový kvet, ktorý sa objavuje na všetkých ozdobných prvkoch šiat, topánok, kabeliek a dokonca aj na vybavenie do interiérov či parfumoch. Zrejme vďaka nej sa tiež Anne Molinari prezýva “Ružová kráľovná”.

Blumarine v Admare

My v Admare sme v zime vsadili na výnimočné kúsky s kožušinkou. Či veríte či nie, len máloktorá zákazníčka si ich nechcela aspoň nachvíľu podržať v ruke, pretože ligotavé kamienky priam lákali.

Keďže zima bola „suchá“ ale mrazivá, tieto topánočky sa stali obľúbeným kúskom nejednej z vás. A keďže „čierna“ je pre nás stále must have, tak v ponuke bola kombinácia práve týchto dvoch farebných prevedení -čiernej a ružovej. Posledné kúsky ešte môžete nájsť aj v našom e-shope.

Milé dámy, nechajte sa i vy uniesť na krídlach romantizmu, nech vznešené topánky od Bumarine sa stanú vašimi obľúbenými. My v Admare sa budeme stále na vás tešiť a už teraz chystáme novinky na najbližšiu sezónu.